ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wielkanoc z PCK - Czekoladowy Zajączek

Szkolny opiekun PCK - mgr Justyna Renkowska zaprasza uczniów do włączenia się do akcji "Wielkanoc z PCK - Czekoladowy Zajączek".
 Polski Czerwony Krzyż w ramach programu "Godne Dzieciństwo" pomaga rodzinom potrzebującym. Jeśli chcesz wesprzeć działania pomocowe Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących, możesz przynieść dla nich czekoladowe jajka i zajączki, które dostarczymy do oddziału PCK w Sosnowcu.

Szkolny konkurs fizyczno – chemiczny

Szkolny konkurs fizyczno – chemiczny

Dnia 5 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs fizyczno – chemiczny. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Test składał się z 10 pytań z fizyki i 10 pytań z chemii. Najwięcej problemów sprawiły uczniom pytania chemiczne.

 

 

Czytaj więcej...

II etap Konkursu Wiedzy o Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla Studentów i Licealistów

Gratulacje!!!
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Patryk Stawiarski i Marcin Gara z klasy III A osiągnęli sukces i zakwalifikowali się do drugiego regionalnego etapu konkursu, który będzie polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Do części z pytaniami otwartymi przejdą uczestnicy, którzy w pierwszej części uzyskają wynik nie mniejszy niż 90% poprawnych odpowiedzi. Czas na rozwiązanie wynosi 120 minut. Drugi etap odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku.
Życzymy powodzenia! Trzymamy kciuki!

Wykład dotyczący pracy pracownika socjalnego - KPSS Czeladź

13 marca 2018 r. mury naszej szkoły odwiedził przedstawiciel Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. W klasie 4E i 3E poprowadził wykład dotyczący pracy pracownika socjalnego. Opowiedział uczniom o programie nauczania obowiązującym w szkole, dającym uprawnienia do pracy w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą pomocą społeczną. Spotkanie zainicjowała mgr J. Renkowska.

I etap Konkursu Wiedzy o CSR

Uczniowie klasy IIIA: Patryk Stawiarski i Marcin Gara wzięli udział w I etapie Konkursu Wiedzy o CSR. W formie elektronicznej odpowiedzieli na 10 pytań związanych z biznesem i przedsiębiorczością. Czekamy na wyniki i informacje zwrotne od organizatorów.
Życzymy sukcesów i aktywności w podobnych konkursach.
Opieka Elżbieta Godyń.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze "Kalejdoskop"

9 marca 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze "Kalejdoskop". Uczniowie klasy 1A i 2SM pod przewodnictwem mgr Justyny Renkowskiej rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy o społeczeństwie i kultury.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy sukcesów!

III Edycja Konkursu Ogólnopolskiego z "Mitologii" poziom drugi

III Edycja Konkursu Ogólnopolskiego  z "Mitologii" poziom drugi

Dnia 5 marca b.r odbył się ogólnopolski konkurs mitologiczny na drugim poziomie trudności składał się on z 2 części. Pierwsza obejmowała serię pytań zamkniętych a druga otwartych. Uczestnictwo w konkursie wiązało się ze szczegółową znajomością mitologii greckiej i rzymskiej. Istotna była również znajomość kontekstów; malarstwa, ikonografii, symboliki.

Czytaj więcej...

Konferencja "Dąbrowa dla Niepodległej..."

6 marca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja "Dąbrowa dla Niepodległej..." otwierająca projekt edukacyjny pod tym samym tytułem. Z naszej szkoły w konferencji uczestniczyli: dyrektor ZST - dr Marek Czerwiec oraz nauczyciele: mgr Justyna Renkowska i mgr Jarosław Chlebica.
 Tematyka konferencji dotyczyła 100-lecia odzyskania niepodległości. Wysłuchano wykładów: "100-lecie odzyskania niepodległości: Sprawa bliska sercom wszystkich Polaków", "Na kartach historii - wydarzenia roku 1918", "Tradycje niepodległościowe Dąbrowy Górniczej i nie tylko...". Pani metodyk mgr Patrycja Kopcińska przedstawiła założenia i harmonogram projektu "Dąbrowa dla Niepodległej..."

Rozstrzygnięcie Konkursu Walentynkowego

Rozstrzygnięcie Konkursu Walentynkowego

Dnia 01.03.2018 r. wręczono dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół Technicznych laureatom Wewnątrzszkolnego Konkursu Walentynkowego w Języku Obcym. I miejsce zdobyła po raz drugi Dominika Koziak (IVE), II miejsce przyznano Paulinie Kordel (IVE), a III miejsce zdobyli ex aequo Grzegorz Widawski (IIC) oraz Dominika Kulej (IVEB).

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Promocja ZST w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Będzinie

5 marca 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej pod opieką mgr Justyny Renkowskiej i mgr inż. Joanny Jędryczek odwiedzili społeczność szkolną Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Będzinie. Na godzinach wychowawczych w trzecich klasach, uczniowie ZST przedstawili gimnazjalistom kierunki nauczania ZST, opowiedzieli o kołach zainteresowań, wolontariacie, praktykach zagranicznych, gazetce szkolnej. Serdecznie dziękujemy dyrekcji im. H. Sienkiewicza w Będzinie za możliwość spotkania.

Już jest! Informator dla kandydatów - Politechnika Śląska w Gliwicach

Politrchnika ŚląskaDrodzy maturzyści i absolwenci ZST.

Ukazał się nowy informator dla kandydatów na rok akademicki 2018/2019 - POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH.
Więcej informacji udziela szkolny doradca zawodowy.