ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Osobliwości świata fizyki

 

 

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyli w pokazach doświadczeń organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dnia 25 września 2017 r. na wykłady pojechali uczniowie klasy 2 A, 2 C i 3 A. W ramach prelekcji odbyły się trzy wykłady połączone z pokazami doświadczeń. Najpierw uczniowie uczestniczyli w wykładzie pt. „Ciepło, zimno, gorąco, mróz”, podczas którego mogli się zapoznać z podstawowymi pojęciami dotyczącymi termodynamiki.Duże zainteresowanie wzbudziły tu doświadczenia z zastosowaniem ciekłego azotu i plazmy. Na kolejnym wykładzie uczniowie rozmawiali z prowadzącym o „Elektromagnetyzmie wokół nas”. Jak się okazuje, bez elektromagnetyzmu już sobie życia nie wyobrażamy, a lewitacja magnetyczna to przyszłość transportu. Na ostatnim wykładzie pt. „Fizyka na wakacjach” wracaliśmy pamięcią do niedawno zakończonych wakacji. Fizyka przecież towarzyszy nam w codziennym życiu, nawet na biwaku, czy tego chcemy, czy nie chcemy. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w doświadczeniach i spisali się całkiem dobrze, jako asystenci wykładowców...

 

"Osobliwości świata fizyki" pokaz dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej

 

"Osobliwości świata fizyki" pokaz dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej

 

"Osobliwości świata fizyki" pokaz dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej

 

"Osobliwości świata fizyki" pokaz dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej