Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 13.11.2017 – 19.11.2017 świat obchodził ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Ta międzynarodowa kampania propaguje ideę przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, ich aktywną postawę wobec życia, oraz pobudza w nich odwagę do podjęcia wyzwania, jakim jest rozpoczęcie działalności gospodarczej. My, jako ZST, już po raz 10 włączyliśmy się w jego obchody.
W ramach obchodów ŚTP klasy pierwsze, przedstawiciele klas drugich i trzecich brali udział
szkoleniach, w wykładach – „Kreowanie pomysłów biznesowych”-czyli jak założyć firmę i zarobić pierwszy milion? oraz spotkaniu dotyczącym korzystania z Funduszy Europejskich  - spotkanie z przedstawicielką Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu.

Dnia 16.11.17 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Adient Poland - jest to globalny lider produkcji siedzeń dla przemysłu motoryzacyjnego.

Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu "Otwarta firma - biznes przy tablicy". Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką i wymaganiami firmy jak również zobaczyć ciekawy film związany z pracą na poszczególnych działach (tłocznia, montaż, linia lakiernicza,narzędziownia, spawalnia) oraz osobiście sterować konstrukcją,której części wytwarzane są właśnie w tej firmie na co dzień.

W organizację obchodów ŚTP w naszej szkole zaangażowane były: A.Gola-Nowak. S. Błachno oraz B. Woźniak

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości