Awans do etapu wojewódzkiego w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Kolejny raz Dąbrowa Górnicza była miejscem rywalizacji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  uczestniczącej w rejonowych zawodach sportowo-obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”.

Zawody  organizowane są  przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojskową Komendę Uzupełnień w Chorzowie, Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie, Ligę Obrony Kraju przy wsparciu władz samorządowych województwa śląskiego.

Współorganizatorem zawodów było Centrum Zarządzania Kryzysowego, Towarzystwo Sportów Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności sportowo – obronnych.

Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące szkoły z Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu.

Zawody został przeprowadzony w Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum” pomieszczeniu do nauki strzelania Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Zawodnicy zmierzyli się w czterech punktowanych konkurencjach:

- strzelaniu z karabinka pneumatycznego

- teście sprawnościowym

- rzucie granatem

- pierwszej pomocy przedmedycznej

W klasyfikacji drużynowe dziewcząt:

I miejsce ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH

W klasyfikacji drużynowe chłopców:

III miejsce ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

I miejsce MAGDA GĘTKOWSKA

II miejsce PAULINA MURAWSKA

W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

I miejsce PIOTR MAZIARZ

Drużyna dziewcząt awansowała do zawodów wojewódzkich.

GRATULUJEMY!!

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Dziewczęta:

• Magda Gętkowska