ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Osobliwości Świata Fizyki 2018

W tym roku w „Osobliwościach świata fizyki”, czyli wykładach połączonych z pokazami doświadczeń fizycznych, organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uczestniczyli uczniowie klasy 2 A i 3 A.
Nasi uczniowie mieli okazję brać czynny udział w dwóch wykładach: „Potęga ciśnienia” i „Wszechobecne fale”.
Na wykładzie dotyczącym zjawisk falowych, wykładowca opowiadał o tajemniczych falach eteru, falach sejsmicznych, falach radiowych, czy ostatnio odkrytych falach grawitacji. Podczas prezentacji doświadczeń opisywano fale przy pomocy kilku prostych parametrów, aby młodzi ludzie mogli łatwo zrozumieć obserwowane wokół nas zjawiska.
Na wykładzie dotyczącym ciśnienia, prowadzący wykład w sposób humorystyczny uświadamiał uczniom, że żyjemy na dnie oceanu powietrza, które, choć niezauważalne na co dzień, wywiera na nas ogromną siłę.
Uczniowie ZST aktywnie uczestniczyli w wykładach i pomagali prowadzącym przeprowadzać doświadczenia. Wykłady się spodobały, a wykładowcy zostali nagrodzeni brawami.
Organizatorem wyjazdu była Joanna Jędryczek. Opiekunami były: Justyna Renkowska, Iga Persich i Anna Jabłońska – Trzebska.

Osobliwości Świata Fizyki 2018

Osobliwości Świata Fizyki 2018

Osobliwości Świata Fizyki 2018

Osobliwości Świata Fizyki 2018

Osobliwości Świata Fizyki 2018