Bezpieczna Droga - szacunek dla wszystkich

W niedzielę 14 kwietnia na parkingu C.H. Auchan w Sosnowcu odbyła się impreza z cyklu "Bezpieczna droga" organizowana przez Stowarzyszenie "Dawcy Uśmiechu". Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji dla odwiedzających m.inn:

1. Pokaz ratownictwa medycznego (zainscenizowane udzielanie pierwszej pomocy motocykliście po wypadku) plus szkolenie z zakresu udzielania I-szej pomocy z próbami na fantomach dla wszystkich uczestników imprezy.
  2. Motocyklowa Szkoła Jazdy VMAX z Sosnowca – konkursy sprawnościowe w technicznej jeździe na motocyklu.
  3. Szkoła Jazdy z Zabrza MotoRat – pełne szkolenie udzielania I-szej pomocy: „motocyklowy wypadek komunikacyjny " ,- zabezpieczenie miejsca wypadku , postępowanie z poszkodowanym , pacjent urazowy , rany , krwotoki , złamania, BLS teoria i praktyka - fantomy , prezentacje motocyklowej apteczki ,odzieży ochronnej , odblaskowej, czas trwania 1,30- 2 godziny."
  4. Samochodowe Szkoły Jazdy - próby jazdy samochodem na trolejach, w alko-goglach.
  5. Cargo – symulator dachowania.
  6. Pokaz stuntu (freestyle motocyklowy).
  7. AUTODROM Tor Kartingowy Sosnowiec – możliwość ścigania się dla zabawy oraz Wyścig dla uczestników imprezy z nagrodami i pucharami.
  8. Atrakcje dla dzieci – konkursy na rowerach organizowane przez Policję, wożenie na motocyklach i wiele innych.
  9. Konkursy dla dorosłych z nagrodami.
  10. GG CAR - hamownia, na której można zrobić pomiar mocy.
  11. Salon Samochodowy Środula, który od lat współpracuje z naszą szkołą. Salon umożliwił wzięcie udziału w konkursie oraz obejrzenie i jazdy testowe marki Opel, Chevrolet, Kia
  12. Serwis Motocyklowy Motogarage – drobne rady i naprawy motocykla na miejscu.
  13. DKMS – baza dawców szpiku kostnego, pobieranie próbek ze śliny.
  14. DUSZANTEAM – Gość specjalny Mirosław Bożek w-ce Mistrz Pucharu Polski

W imprezie udział wzięli również przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, którzy promowali kierunki nauczania w szkole, a w szczególności kierunek technik pojazdów samochodowych, związany z "duchem" imprezy.

Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej - technik pojazdów samochodowych Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej - technik pojazdów samochodowych - hamownia

Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej - technik pojazdów samochodowych - symulator dachowania