ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Szkolni Strażacy na podium

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 30 marca 2017r. w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza odbył się
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom” na etapie miejskim, w którym wzięli udział uczniowie klasy II A naszej szkoły: Marcin Papoń i Szymon Bork.

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka

17.03.2017 świętowaliśmy razem z Irlandią Dzień ich Patrona - Świętego Patryka. Szukaliśmy Leprakauna i jego skarbów, rozwiązując - bez trudu! - co trudniejsze zagadki w języku angielskim, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Zielonej Wyspie, zjedliśmy coś zielonego i zmierzyliśmy się z naszymi gośćmi z gimnazjum w pojedynku wiedzy o Irlandii:-).

 

 

Czytaj więcej...

Giełda podręczników używanych

Giełda podręczników używanych w bibliotece szkolnej
(5-30 września 2016 r.)

Uczniowie, którzy chcą sprzedać*/kupić podręczniki używane zapraszamy do biblioteki szkolnej

* w przypadku sprzedaży proszę o dołączenie do każdej książki kartki
z informacją: nazwisko, klasa, cena.

Wojewódzka Szkolna Liga Strzelecka

Wojewódzka Szkolna Liga StrzeleckaDnia 20 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. To trzynaste przedsięwzięcie tego rodzaju, będące ukoronowaniem sześciu edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się   w piątki, od września 2015 r. do maja 2016 roku.

Czytaj więcej...

VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Stronę Internetową

VII Edycja  Ogólnopolskiego Konkursu na Stronę InternetowąUczniowie naszej szkoły Patryk Szymański i Konrad Strzelecki w finale VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Stronę Internetową.

Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap konkursu polega na samodzielnym stworzeniu strony internetowej na temat: „ e-gadżety współczesnej młodzieży”

Czytaj więcej...

Warsztaty terenowe – lekcja geografii inaczej

Warsztaty terenowe – lekcja geografii inaczejNajlepiej teorię poprzeć praktyką. Zobaczyć na własne oczy, posłuchać, dotknąć – doświadczyć. Uczniowie klasy III E i II EB udali się na warsztaty terenowe i właśnie w taki sposób podsumowali lekcje geografii fizycznej.

Czytaj więcej...

Znamy laureatów IV edycji gimnazjady

W dniu 3.06.2016r odbyła się w naszej szkole IV edycja gimnazjady "Technika nie taka trudna jak myślisz" skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych.W konkursie brało udział 34 uczniów z 7 gimnazjów z Dąbrowy Górniczej. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy technicznej wsród uczniów szkół gimnazjalnych. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z szeroko rozumianej techniki oraz zadania logiczne z matematyki.

 

Czytaj więcej...

I miejsce w VIII Turnieju Języka Angielskiego

Mamy przyjemność poinformować, iż uczeń naszej szkoły Sebastian Boczkowski zdobył I miejsce w VIII Miejskim Turnieju Języka Angielskiego organizowanym przez Ogólnopolską Szkołę British School w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukcesy w strzelectwie sportowym

O Srebrne Muszkiety 2016Dnia 12 maja 2016 roku na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego PIAST w Bieruniu Nowym młodzież szkół ponadgimnazjalnych przystąpiła do rywalizacji w wojewódzkich zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2016”.

Zawody organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelecki PIAST  w Bieruniu Nowym.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach - Pyrzowicach

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - PyrzowicachDnia 25 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych uczący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej na lotnisko.

Jako pasjonaci wszystkiego co związane z lotniskami i samolotami, mieli możliwość zapoznania się  z tajnikami pracy lotniska oraz wszystkich służb lotniskowych, zaznajomili się  z zasadami funkcjonowania  oraz procedurami obowiązującymi na lotnisku.

Czytaj więcej...