Patryk Pelikan, uczeń IV klasy Zespołu Szkół Technicznych uratował życie człowieka, który stracił przytomność na przystanku autobusowym na Alei Róż.

Przypadkowym świadkiem zasłabnięcia była mama Patryka, która widząc całe zdarzenie, wezwała na miejsce pogotowie. Zaraz po tym zadzwoniła też po syna, który błyskawicznie przybył na miejsce szybciej niż karetka i natychmiast przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Zanim nadjechali ratownicy chłopak przywrócił krążenie nieznajomemu mężczyźnie.Patryk Pelikan przeszedł szkolenia i jak się okazuje, umiejętności potrafił wykorzystać w stu procentach.

Za właściwą postawę i bohaterski czyn Patrykowi Pelikanowi podziękował Zbigniew Podraza, Prezydent Miasta oraz Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Patryk Pelikan, uczeń IV klasy Zespołu Szkół Technicznych

Wyrazy