Praca dla elektromechanika pojazdów samochodowych

Opel Środula - miejsce praktycznej nauki zawodu uczniów technikum samochodowegoASO Środula Motors podejmie współpracę z uczniem / absolwentem w celu przyuczenia go do wykonywania zawodu elektromechanik pojazdów samochodowych w formie praktycznej nauki zawodu. Gwarancja zatrudnienie po ukończeniu szkoły. Więcej informacji u kierownika serwisu lub w pracowni C2.

Oferta pracy dla absolwentów

Firma Comstal w Dąbrowie Górniczej oferuje pracę absolwentom na stanowiskach: operator maszyn CNC, monter -ślusarz ....

Czytaj więcej...

II Międzyszkolny Konkurs Travel with English już za nami

 

Travel with English2 czerwca 2017 w Zespole Szkół Technicznych odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 6 dąbrowskich gimnazjów, w tym gimnazjum nr 3 w Będzinie i gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Celem Konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży w zakresie tematyki związanej z podróżowaniem i turystyką.

 

 

Czytaj więcej...

Wyłoniono zwycięzców ze szkół gimnazjanych

W dniu 29.05.2017r już po raz piąty w Zespole Szkół Technicznych odbył się konkurs dla gimnazjów promujący nauki ścisłe „Technika nie taka trudna jak myślisz”. Celem konkursu jest również popularyzacja wiedzy technicznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z szeroko rozumianej techniki oraz zadania logiczne z matematyki. W konkursie brało udział 28 gimnazjalistów 5 gimnazjów  z Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej...

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKAUczniowie klasy II A  i II C uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych i jednego zadania opisowego. Pytania dotyczyły różnych działów fizycznych m.in.: optyki, fal mechanicznych i ruchu drgającego, astronomii i grawitacji.

 

Czytaj więcej...

Sukcesy uczniów w wojewódzkich zawodach strzeleckich

O Srebrne Muszkiety 2017Dnia 25 maja 2017 roku na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego PIAST w Bieruniu Nowym młodzież szkół ponadgimnazjalnych przystąpiła do rywalizacji w wojewódzkich zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2017”.

Zawody organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelecki PIAST  w Bieruniu Nowym.

Czytaj więcej...

Projekt z "Widokiem na Babia Górę" rozpoczęty.

Projekt z Widokiem na Babia GóręPierwsze wyjście uczniów ZST i osób niepełnosprawnych z Dąbrowy Górniczej miało miejsce 19 kwietnia. Warunki pogodowe zmodyfikowały nasze plany: zamiast Klimczok zdobyliśmy Szyndzielnię- 1001 m n.p.m.

 

 

 

Czytaj więcej...

Praca na stanowisku młodszy serwisant maszyn ciężkich

Firma Powers Maszyny Sp. z o.o zajmującą się sprzedażą i serwisem maszyn kopalnianych, poszukuje absolwentów chętnych do rozpoczęcia współpracy.

Czytaj więcej...

Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicą

Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicąHandel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. To przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści. Ludzie w trudnym położeniu, słabo wykształceni, bezrobotni, nie mający wystarczających środków do życia, a także wszyscy ci, którzy planują wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia są szczególnie narażeni na próbę zwerbowania ich przez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi.

Czytaj więcej...

Podziękowanie dla firmy Viaken

W imieniu społeczności Zespołu Szkól Technicznych
w Dąbrowie Górniczej dziękujemy firmie Viaken
za przekazanie naszej placówce skanerów diagnostyki samochodowej.

Czytaj więcej...

Praktyki zawodowe w Portugalii

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną,iż do realizacji został przyjęty projekt Zespołu Szkół Technicznych pt. Uczeń, praktykant, Europejczyk – poszerzamy horyzonty kształcenia zawodowego. Będzie on realizowany w ramach Programu Erasmus +,sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Praktyka zawodowa odbędzie się w Portugalii.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów. Ostatni dzwonek.

Pożegnanie absolwentów. Ostatni dzwonek.Dnia 28 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych. Punktualnie o 11.45 po raz ostatni zadzwonił dzwonek. Absolwenci wraz z wychowawcami przeszli uroczyście korytarzami szkoły oklaskiwani przez całą społeczność szkolną. Następnie dyrektor szkoły dr Marek Czerwiec wygłosił przemówienie oraz odczytał list od Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy.

 

Czytaj więcej...

Dzień Przedsiębiorczości 2017

Dzień Przedsiębiorczości 2017W Zagłębiowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbył się kolejny Dzień Przedsiębiorczości 2017 z udziałem uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej . To już czternasta edycja programu, nad którym Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

 

Czytaj więcej...

Sukces drużyny dziewcząt i awans do zawodów rejonowych

Sprawni jak żołnierze 2017Dnia 25 kwietnia 2017 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej „Centrum” i strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze”.

Do zawodów przystąpiły trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z Dąbrowy Górniczej.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2008 - 2017 ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH
ul. Królowej Jadwigi 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza | tel./fax 32 262 29 01 | e-mail: sekretariat@zst-dg.edu.pl
Rada Rodziców: PKO BP 72 1020 2498 0000 8302 0017 3872