ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Pożegnanie absolwentów. Ostatni dzwonek.

Dnia 28 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych.

Punktualnie o 11.45 po raz ostatni zadzwonił dzwonek. Absolwenci wraz z wychowawcami przeszli uroczyście korytarzami szkoły oklaskiwani przez całą społeczność szkolną. Następnie dyrektor szkoły dr Marek Czerwiec wygłosił przemówienie oraz odczytał list od Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy. Głos zabrała przedstawicielka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która również wręczyła indeks absolwentce Natalii Kopczyńskiej. Po przemówieniach, wyróżnieni absolwenci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i puchary. Specjalne podziękowania wręczono również rodzicom. Następnie, przedstawicielki klas maturalnych podziękowały nauczycielom za trud włożony w edukację i poświęcony czas. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Był czas na refleksję, wspólne śpiewanie i oglądanie zdjęć z czterech lat spędzonych w murach szkoły. Uroczystość zakończyła się bardzo optymistycznym akcentem. Uczniowie klas pierwszych (IA), drugich (IIA, IIE) oraz IIIEB zaprezentowali humorystyczne spojrzenie na ewolucję ucznia, które bardzo rozbawiło publiczność. Głos oddano również absolwentom, którzy mieli życzenie zaprezentować swoją twórczość muzyczną i literacką.

Uroczystość przygotowała mgr Anna Cieślik oraz mgr Joanna Jędryczek. W kwestiach technicznych pomagał mgr Marek Woszczek.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, a absolwentom życzymy powodzenia w zmaganiach maturalnych i mądrego wyboru dalszych ścieżek życiowych.

Pożegnanie absolwentów. Ostatni dzwonek.