ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Młodzieżowa Liga Strzelecka

Dnia 07 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej, będące podsumowaniem  czterech edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się w piątki, od września do grudnia 2016 roku.

Celem zawodów jest:

-  popularyzacja wśród młodzieży strzelectwa sportowego,

-  wyłonienie najlepszych strzelców,

-  przygotowanie do zawodów strzeleckich na różnym szczeblu,

-   integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem.

Organizatorami strzeleckich zmagań młodzieży byli: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Towarzystwo Sportów  Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Do rywalizacji przystąpiły pięcioosobowe drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Szkoły typowały do ligi najlepszych zawodników. Każda szkoła mogła wystawić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawodnicy podczas spotkań ligowych po trzech próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.

W klasyfikacji drużynowej Szkół Ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna dziewcząt  z Zespołu Szkół Technicznych, na drugim miejscu znalazły się uczennice V Liceum Ogólnokształcącego, a na trzecim miejscu zawodniczki Zespołu Szkół Sportowych.

Indywidualnie trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice Zespołu Szkół Technicznych. Pierwsze miejsce zdobyła Weronika Fiuk, która wyprzedziła swoje szkolne koleżanki Magdę Gętkowska i Dominikę Kulej.

Drużynowo wśród chłopców zwyciężyli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, wyprzedając drużynę Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Sportowych.

Tytuł najlepszego strzelca zdobył Mateusz Kielichowski (ZSE). Drugie miejsce zajął  Jakub Sukiennik (V LO), a trzecie miejsce Adam Gurawski (V LO).

W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Sportowych, która wyprzedziła Gimnazjum Nr 8.

Drużynowo wśród chłopców zwyciężyli uczniowie  Gimnazjum Nr 8, wyprzedzając Gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych i Gimnazjum Nr 4.

Indywidualnie wśród dziewcząt zwyciężyła Edyta Dudek (ZSS), która wyprzedziła Wiktorię Fifielską (Gimnazjum Nr 8) i Marcelinę Morawską (ZSS).

Wśród chłopców zwyciężył Michał Godyń (Gimnazjum Nr 5), który wyprzedził Pawła Antosa (Gimnazjum Nr 8) i Daniela Koniusza (Gimnazjum Nr 8).

Drużyny, które w Młodzieżowej Lidze Strzeleckiej zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały medale i dyplomy. Lokaty indywidualne wyróżniono dyplomami oraz pucharami.

Nagrody ufundował Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.