VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Dnia 13 grudnia oraz 15 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej rozegrano finał VI Mikołajkowego Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej i integracja młodzieży szkolnej.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.
Tegoroczny turniej podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

Najpierw siatkarskie zespoły rozgrywały półfinałowe mecze w grupach eliminacyjnych (osobno dziewczęta i chłopcy), systemem „każdy z każdym”. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do rozgrywek finałowych.

Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i często odrobina szczęścia decydowała o wyniku meczu. Impreza odbyła się w miłej sportowej atmosferze.

Mecze były rzetelnie i profesjonalnie sędziowane przez sędziego Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

W kategorii dziewcząt turniej zakończył się zwycięstwem GIMNAZJUM Nr 3. Drugie miejsce zajęła drużyna z GIMNAZJUM Nr 5 a trzecie z GIMNAZJUM Nr 4. Poza podium znalazła się drużyna  GIMNAZJUM Nr 9.

W kategorii chłopców zwyciężyło GIMNAZJUM Nr 5 wyprzedzając zespół z GIMNAZJUM Nr 4. Na trzecim miejscu  uplasowali się reprezentanci z GIMNAZJUM Nr 9 a miejsce poza podium przypadło drużynie  GIMNAZJUM Nr 1.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami i upominkami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami.

Kolejny turniej piłki siatkowej dla szkół gimnazjalnych odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

GRATULUJEMY

VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt I Chłopców Szkół Gimnazjalnych