Maturzyści zatańczyli poloneza przed PKZ w Dąbrowie Górniczej

Maturzyści zatańczyli poloneza pod gołym niebem w Dąbrowie Górniczej: W piątek 12 stycznia przed Pałacem Kultury Zagłębia zobaczyliśmy pokaz poloneza w wykonaniu dąbrowskich maturzystów. Choć znów wszystkim dał się we znaki zimny wiatr, a temperatura była znacznie niższa od tej na termometrach, na szczęście wszystko się udało.

Uczniowie z dąbrowskich szkół średnich zaprezentowali taniec o godz. 17:45, do muzyki Wojciecha Kilara. Dodatkową atrakcją był dla wszystkich pokaz tańca rozrywkowego, znanego jako belgijka. Młodzież szlifowała wcześniej kroki pod czujnym okiem i kierownictwem choreografa - Zofii Czechlewskiej.

Poloneza zatańczyli uczniowie ze szkół: II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, Techniczne Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych.

Maturzyści zatańczyli poloneza przed PKZ w Dąbrowie Górniczej

źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/studniowki/a/maturzysci-z-dabrowy-gorniczej-zatanczyli-poloneza-przed-palacem-kultury-zaglebia-zdjecia-wideo-tradycja-zobowiazuje,12845375/