Ustawienie siły wypięcia wiązań narciarskich

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe...a wraz z nimi odpoczynek. Niektórzy z pewnością wybiorą aktywną formę wypoczynku,

Czytaj więcej...

WYJAZD DO CHIN DLA UCZNIÓW ZST

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjechać do Chin na 2 tygodniowe stypendium w okresie od 5 do 20 sierpnia 2012r. Organizatorem wyjazdu jest Instytut Konfucjusza UAM w Poznaniu, z którym współpracujemy od 2010 r. organizując wspólnie Dni Kultury Chińskiej w naszej szkole. Nasi zeszłoroczni stypendyści Krzysztof Zobek, Rafał Smutek i Milan Glumac wrócili z Chin bardzo zadowoleni.

W programie m.in. nauka języka chińskiego oraz zwiedzanie Pekinu i Wielkiego Muru. Uczestnicy będą zakwaterowani na osiedlu akademickim Tianjin University of Technology. Wszystkie koszty na miejscu pokrywa Instytut Konfucjusza, za wyjątkiem opłaty rejestracyjnej (ok. 220 zł.), czesnego (ok. 670 zł.) oraz biletu lotniczego (ok. 3400 zł).

Więcej informacji udzielają mgr Anna Cieślik oraz mgr Monika Małagowska.

Termin zgłoszenia upływa 15 czerwca 2012r.

Biegi na orientację szkół ponadgimnazjalnych 15.05.2012 r.

Młodzież dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała kolejny raz w biegach na orientację, w etapach miejskim i rejonowym, organizowanych przez V LO, CSiR i SZS w Dąbrowie Górniczej. 
W  zmaganiach  wzięły  udział  czteroosobowe  drużyny  dziewcząt i chłopców.  Z  naszej  szkoły  startowała  drużyna  chłopców,  która w rywalizacji 6 drużyn chłopców zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach. Skład drużyny chłopców ZST: Mateusz Banaś, Kamil Łaszczyca, Radosław Kubiczek, Tomasz Matwiejczuk oraz Dominik Fąferek i Rafał Kosałka.

ZST z występem na Uniwersytecie Śląskim

18 kwietnia 2012 r. uczniowie ZST aktywnie uczestniczyli w Dniu Kultury Chińskiej zorganizowanym przez Instytut Języka Angielskiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią Profesor Wu Lan oraz Panią Bi Wei, wykładowców j. chińskiego zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.

Program imprezy był bardzo ciekawy, miał na celu przybliżyć kulturę i język chiński. Zaprezentowano ceremonię parzenia herbaty, pokaz tańca QinHua, recytację chińskiej poezji, a także tradycyjne piosenki oraz chiński rap. Była też wizyta smoka oraz przemówienia władz uczelni.

Czytaj więcej...

Piszą o nas w Chinach

Miło nam poinformować, iż na chińskiej stronie rządowej ukazała się relacja z obchodów IV Dnia Kultury Chińskiej w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Copyright © 2008 - 2017 ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH
ul. Królowej Jadwigi 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza | tel./fax 32 262 29 01 | e-mail: sekretariat@zst-dg.edu.pl
Rada Rodziców: PKO BP 72 1020 2498 0000 8302 0017 3872