ZST w Sejmie RP!

Obrady odbywały się w Sali Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, jako jedyni przedstawiciele z Dąbrowy Górniczej, uzyskali mandaty poselskie i reprezentowali w Sejmie młode pokolenie województwa śląskiego.

Wiodącym hasłem obrad XV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży było: „Młodzi wobec wydarzeń roku 1989”. Dyskusja skupiała się wokół powyższego hasła.

Jego znaczenie i ważność podkreślali Posłowie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej m. in.: Marszałek Sejmu – Bronisław Komorowski i Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall.  Obrady były bardzo burzliwe i owocne. Młodzież doskonale wcieliła się w role posłów, zadając pytania i debatując nad nurtującymi ją problemami.