Dzień Kultury Chińskiej w ZST

28 maja 2010 r. w Zespole Szkół Technicznych już po raz drugi odbył się DZIEŃ KULTURY CHIŃSKIEJ zorganizowany przez Koło Języka Angielskiego, które prowadzą mgr Anna Cieślik oraz mgr Monika Małagowska.

Naszymi honorowymi gośćmi byli wykładowcy kultury i języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Pan Yang Jianhua (dyrektor Instytutu) oraz Panie Long Ye (Instytut Konfucjusza) i Wei Chunli (Uniwersytet Warszawski). Zajęcia wzbudziły ogromny entuzjazm wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie mieli możliwość poznać podstawy chińskiej filozofii i kultury, zobaczyć pokaz Tai Chi (Taijiquan) w wykonaniu Wei Chunli. Następnie była możliwość nauczyć się podstawowych ćwiczeń Tai Chi, jak również przymierzyć chińskie stroje i wykonać ozdobne węzełki (Chinese knotting).

Był również czas na indywidualne rozmowy i zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia ich w naszej galerii.