Szkoła Nowych Technologii - Microsoft Partners in Learning

Każdy uczeń, który brał udział w warsztatach w ramach projektu, może zgłosić swoje rozwiązanie do konkursu „High School Tech Hero”, który rozpocznie się 01.11.2011r. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez stronę internetową konkursu, która zostanie uruchomiona w dniu jego startu. Na stronie znajdzie się również dokładny regulamin konkursu i opis poszczególnych kategorii konkursowych.

Kategorie konkursowe:
• najlepsza aplikacja Windows Phone,
• najlepsza aplikacja webowa stworzona przy pomocy HTML 5 i zintegrowana z Internet Explorer 9.
Zasady konkursu:
• konkurs odbywać się będzie w 2 oddzielnych turach:
o listopad – luty,
o marzec – czerwiec;
• w każdym okresie, ze zgłoszonych prac wybrana zostaną trzy najlepsze w każdej z kategorii,
• zwycięzcy każdej tury otrzymają nagrodę, którą wybrać mogą z puli nagród:
o 1 miejsce: do wyboru XBOX 360 lub telefon z Windows Phone,
o 2 miejsce: zestaw klawiatura + Touch Mouse firmy Microsoft
o 3 miejsce: Touch Mouse

Dodatkowo, po dwóch turach konkursu (czerwiec), wybrana zostanie szkoła, która otrzyma tytuł „Najlepszej szkoły w konkursie „SNT Tech Hero”. Wyróżnienie to zostanie przyznane na podstawie liczby uczniów, którzy oddali poprawne zgłoszenia do jednej z kategorii konkursowych. Ranking szkół będzie co miesiąc odświeżany na stronie internetowej konkursu. Zwycięska placówka otrzyma od firmy Microsoft 5 zestawów umożliwiających tworzenie i programowanie własnych robotów.

Jak zgłosić pracę konkursową?

Poprawne zgłoszenie stanowi przesłany na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. link do umieszczonej na Marketplace aplikacji (kategoria Windows Phone) lub link do strony internetowej (kategoria HTML5).

Kryteria oceny prac:
Kategoria Windows Phone:
Projekty konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:
• Kreatywność i zaangażowanie uczestnika w budowę aplikacji,
• Ogólna estetyka aplikacji;
• Zgodność aplikacji z wymogami Windows Phone Marketplace (sprawdzane automatycznie przy umieszczaniu aplikacji na Marketplace).
Kategoria HTML5:
Projekty konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:
• Kreatywność i zaangażowanie uczestnika w zbudowaną witrynę,
• Wygląd i ogólna estetyka witryny,
• Strona internetowa musi zostać stworzona w technologii HTML5 i zintegrowana z funkcjami Internet Explorer 9: przypinanie witryn, ikona witryny (favicon) w wysokiej rozdzielczości oraz włączonym natywnym trybem kompatybilności z wersją dziewiątą. Witryna poza użyciem HTML5 w swej strukturze powinna zawierać dwie lub więcej implementacji technologii: CSS3, EcmaScript5, Silverlight, Web Open Font Format.