Certyfikat Śląskiego Kuratora Oświaty

Zespół Szkół Technicznych otrzymał certyfikat za zeszłoroczny udział w projekcie ”Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - grudnia 13 grudnia 1981 r. – Pamiętamy!” zorganizowanym przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Projekt trwał od października do grudnia 2021 roku i obejmował między innymi udział uczniów ZST w konkursach, prelekcjach, projektach filmów dokumentalnych, zorganizowanie na terenie szkoły wystawy umundurowania i ekwipunku funkcjonariuszy ZOMO,dokumentów z tamtego okresu oraz konferencje tematyczne dla uczniów i nauczycieli.

Projekt wraz z uczniami przygotowały nauczycielki języka polskiego i historii: Agnieszka Janikowska, Małgorzata Nanuś, Aneta Majdzik.