ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka przedmiotowa do FCA – POLAND w Tychach

W dniu 13 grudnia 2017r uczniowie klas IBC/C oraz IIC w zawodzie technik pojazdów samochodowych pod opieką nauczycieli , zwiedzali Zakład FCA POLAND S.A w Tychach.  Uczniowie zapoznali się z historią fabryki oraz zwiedzili najbardziej zrobotyzowaną jednostkę produkcyjną w Zakładzie -spawalnię, jedną z najnowocześniejszych  - lakierni i dwie linie produkcyjne podzielone na zespoły technologiczne, na których odbywa się montaż samochodów.

Młodzież poznała nowoczesne procesy technologiczne obróbki i montażu występujące przy produkcji samochodów osobowych FIAT. Uczniowie  obserwowali pracę maszyn, szczególnie robotów zainstalowanych na wydziale produkcji karoserii samochodowych oraz zwrócili uwagę na organizację produkcji i pracy.