III miejsce Jakuba Gawlika w IX Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim!

Troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w IX edycji Zagłębiowskiego Konkursu Recytatorskiego "Polska Niepodległa".

Byli to:

• Klaudia Podlejska - kl. I E
  • Karolina UrbaÅ„ska - kl. I E
  • Jakub Gawlik - kl. I AB

W konkursie wzięło udział 52 uczniów z Zagłębia. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piękne recytacje wierszy o tematyce patriotycznej. Szczególne uznanie Jury zdobył Jakub Gawlik, który poruszającą interpretacją wiersza Jana Lechonia "Piłsudski" zajął III miejsce.

IX Zagłębiowski Konkurs Recytatorski odbył się pod Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu i Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej, Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej. Celem konkursu było uhonorowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, propagowanie polskiej poezji, pogłębianie wrażliwości humanistycznej uczniów i rozwijanie kultury słowa.

III miejsce Jakuba Gawlika w IX Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim!

Gratulujemy uczniom, którzy godnie reprezentowali Zespół Szkół Technicznych!

Uczniów do konkursu przygotowała p. Małgorzata Nanuś