ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Uczennice ZST wśród Koneserów Polszczyzny

Uczennice kl. IE - Roksana Rygalska i Majka Kurbiel wzięły udział w X Edycji Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny, który odbył się 27 listopada 2018 roku w katowickim Pałacu Młodzieży. Konkurs ostał zorganizowany pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Brało w nim udział 48 dwuosobowych zespołów z całego regionu. W tym roku uczniowie zmierzyli się z arcytrudnym tekstem dyktanda o hardych ciemiężcach, okrutnych łupieżcach, zhańbionych ohydnymi występkami państwach zaborczych i 123 - letnim jarzmie niewoli.

Drugą część konkursu stanowił test sprawdzający znajomość poprawnej polszczyzny. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 grudnia 2018 roku. Trzymamy kciuki! Uczennice przygotowała p. Małgorzata Nanuś

X Edycji Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny

X Edycji Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny

X Edycji Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny