ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka do Stacji Kontroli Pojazdów

W dniu 18.12 2018 uczniowie klasy II SM Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, w ramach przedmiotu diagnostyka zespołów i podzespołów pojazdów samochodowych, odbywali zajęcia praktyczne w  SKP.

Głównym celem zajęć było:

  • zapoznanie z obsługą urządzeń i przyrządów występujących w SKP
  • zapoznanie z procedurą przeprowadzania badania technicznego pojazdów
  • poznanie specyfiki pracy diagnosty samochodowego
  • rozwijanie wiedzy i zainteresowań młodzieży z zakresu diagnostyki samochodowej

 

Kontrola ustawienia reflektorów glównych

Kontrola ustawienia świateł

 

Badanie przepuszczalności światła szyb pojazdów mechanicznych

Badanie przepuszczalności światła szyb pojazdu

 

Kontrola luzów w układzie zawieszenia

Kontrola luzów w układzie zawieszenia

 

Kontrola kolumny MCPersona

 

Serdecznie dziękujemy właścicielom stacji diagnostycznej Środula Auto Kompleks s.c. za umożliwienie przeprowadzenia zajęć, oraz diagnoście Panu Marcelowi za poświęcony czas oraz podzielenie się wiedzą i doświadczeniem.