Wycieczka edukacyjna - "Świętoszek" Moliera w Teatrze Zagłębia

2. 04. 2019 r. uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spektaklu "Tartuffe". Sztuka znana powszechnie jako "Świętoszek" została wystawiona przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ciekawą inscenizacją najbardziej znanej komedii Moliera, która swój rozgłos zawdzięczała nie tylko walorom artystycznym, ale także skandalowi, jaki wywołało w XVII-wiecznej Francji wykpienie hipokryzji religijnej. Inscenizacja zaprezentowana przez artystów Teatru Zagłębia zwróciła uwagę na uniwersalną treść sztuki Moliera: obłuda i naiwność są cechami ponadczasowymi, a komedia o przebiegłym oszuście ma ostatecznie gorzką wymowę. Wycieczkę zorganizowała p. M. Nanuś Opiekę sprawowały: p. A. Derduła, p. J.Gumuła, p. A. Radomska, p. K.Szczepańska.

Wycieczka edukacyjna -