ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wielkanocna Zbiórka Żywności

Jej celem jest zebranie żywności, która zostaje następnie przekazana osobom najuboższym przez organizacje współpracujące z polskimi bankami żywności. Wielkanocna Zbiórka Żywności trwała dwa dni i odbywała się na terenie sklepów, galerii i centrów handlowych oraz super- i hipermarketów. W tym czasie do koszy ustawionych w pobliżu kas lub wyjść ze sklepu zbierana jest żywność szczególnie produkty z długim terminem przydatności do spożycia, jak np.¬ słodycze, cukier, makaron, dżem, konserwy i olej. Za organizację zbiórki na terenie każdego ze sklepów odpowiadają wolontariusze. I tym razem młodzież z Klubu „Unia Serc” podążyła z pomocą informując klientów o najbardziej potrzebnych produktach, oraz odbierając od nich żywność przy koszach. Zebrana żywność trafiła po zbiórce do magazynów lokalnych banków żywności, z których została przekazana współpracującym organizacjom, m.in.domom samotnej matki, świetlicom środowiskowym, organizacjom zajmującym się pomaganiem ofiarom przemocy i bezdomnym.

Wielkanocna Zbiórka Żywności

Wielkanocna Zbiórka Żywności