ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Sukcesy uczniów w Mistrzostwach Śląska

Dnia 22 maja 2019 roku na strzelnicy sportowej K.S.S. LOK „Piast” w Bieruniu Nowym odbył się finał wojewódzki 58 edycji zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2019”.Organizatorem zawodów wojewódzkich było: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Zarząd Miejski LOK w Bieruniu Nowym.

Celem zawodów jest rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności w strzelaniu sportowym.
W zawodach uczestniczyły 3-osobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne województwa śląskiego. Zawodnicy oddawali 40 strzałów w postawie leżącej z karabinka sportowego. Celowali do tarczy sportowej oddalonej o 50 metrów. O zajętym miejscu drużyny decydowała ilość łącznie zdobytych punktów, a w przypadku równiej ilości punktów większa ilość strzelonych 10, 9, 8 itd.

 

W klasyfikacji drużynowe chłopców:

IV miejsce ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH

 

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt:

VI miejsce ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH

                                                     

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

  • Kinga Niżnik
  • Klaudia Furgalska
  • Majka Patoła

Chłopcy:

  • Piotr Maziarz
  • Łukasz Skrzelowski
  • Jakub Sokołowski
  • Dominik Węgerski

 

GRATULUJEMY!!