ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Osobliwości świata fizyki

W tym roku uczniowie klasy 2 C aktywnie uczestniczyli w dwóch wykładach „Ogień – wróg czy przyjaciel?” oraz „Pod napięciem...” Na pierwszym wykładzie uczniowie podczas ciekawych doświadczeń dowiedzieli się, czym naprawdę jest ogień, na czym polega spalanie i co właściwie się pali oraz skąd biorą się dziwne kształty i kolory płomieni. Na tym wykładzie uczniowie dowiedzieli się również, jak rozpalić ogień i czym go ugasić, jak z niego korzystać, jak z nim walczyć i jak się go strzec. Na kolejnym wykładzie uczniowie dowiedzieli się, że na co dzień otoczeni jesteśmy ładunkami i polami elektrycznymi i nie wyobrażamy sobie życia bez tysięcy urządzeń wykorzystujących elektryczność. Podczas spektakularnych eksperymentów uczniowie zobaczyli wiele zaskakujących zjawisk i poznali podstawowe prawa rządzące światem ładunków elektrycznych. Kierownikiem wycieczki była Joanna Jędryczek. Opiekunem na wycieczce była Anna Derduła.

Osobliwości świata fizyki

Osobliwości świata fizyki

Osobliwości świata fizyki