ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

FCA POLAND Tychy

W dniu 21.10.2019r młodzież klasy ICg i IBC kształcąca się w zawodzie Technik pojazdów samochodowych, brała udział w wycieczce przedmiotowej do FCA POLAND Tychy.

Uczniowie zapoznali się z historią fabryki oraz zwiedzili najbardziej zrobotyzowaną jednostkę produkcyjną w Zakładzie -spawalnię, jedną z najnowocześniejszych - lakierni i dwie linie produkcyjne podzielone na zespoły technologiczne, na których odbywa się montaż samochodów.

Młodzież poznała nowoczesne procesy technologiczne obróbki i montażu występujące przy produkcji samochodów osobowych FIAT i LANCIA. Obserwowali pracę maszyn - robotów zainstalowanych na wydziale produkcji karoserii samochodowych oraz poznali zasady organizacji produkcji i pracy w zakładzie.

 

Wycieczka przedmiotowa uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej do FCA POLAND Tychy