ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Zespół Szkół Technicznych bierze udział w projekcie "Śląskie. Zawodowcy"

Konferencja "Kształcenie Zawodowe dla rynku pracy” zainaugurowała projekt "Śląskie. Zawodowcy”

W wydarzeniu udział wzięli m.in. członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs, prezes KSSE Janusz Michałek, prezes RIG Tomasz Zjawiony, prezes IR Jan Klimek, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer oraz Prezydenci Miast, Starostowie Powiatów oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego i województwa śląskiego.

Podczas konferencji Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach podpisały listy intencyjne. Sygnatariuszami listu intencyjnego są m.in. Urząd Miasta Częstochowa, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Miasto Gliwice, Gmina Miasta Jaworzna, Miasto Katowice, Miasto Tychy, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Starostwo Żywieckie, Miasto Bytom, Powiat Raciborski, Powiat Wodzisławski, Miasto Zabrze, Powiat Mikołowski, Bieruńsko -Lędziński, Miasto Chorzów, Siemianowice Śląskie czy Mysłowice. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali również przedstawiciele kadry pedagogicznej oraz dyrekcja szkół zawodowych województwa śląskiego.

„Przedsięwzięcia mające na celu promocję szkolnictwa zawodowego są bardzo ważne. Istotne jest połączyć teorię z praktyką, tak aby dostosować się do rynku pracy, w tym zakresie bezcenna jest współpraca biznesu z edukacją” – podczas otwarcia mówiła Beata Białowąs członek Zarządu Województwa. 

„Program „Śląskie. Zawodowe” jest odpowiedzią na potrzeby pracodawców i wciąż rozwijającego się rynku, a przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać” – mówił Janusz Michałek, prezes KSSE. 

Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców, zgłaszane poprzez m.in. KSSE, katowicką Izbę Rzemieślniczą czy Regionalną Izbę Gospodarczą. Celem inicjatywy jest przygotowanie młodych ludzi do ich przyszłego zawodu, aby – wchodząc na rynek pracy – posiadali odpowiednie kompetencje oraz kwalifikacje. 

W latach 2019-2020 na różne inicjatywy w ramach projektu zostanie przeznaczonych 20 mln zł. Będą w nim realizowane rozwiązania, gwarantujące skuteczną poprawę rynku pracy. Co istotne, wszystkie zadania realizowane w ramach projektu będą odbywać się w bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcami – tak, by odpowiadać na ich potrzeby. 

Projekt „Śląskie. Zawodowcy” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zespół Szkół Technicznych bierze udział w projekcie

Zespół Szkół Technicznych bierze udział w projekcie

Zespół Szkół Technicznych bierze udział w projekcie

Zespół Szkół Technicznych bierze udział w projekcie

 

 źródło