ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny

Jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Wzięło w niej udział 8 osób z różnych klas i profili:

  • Robert Dobrzyński - 1A
  • Jakub Nawrot - 1A
  • Aleksandra Batorowska - 3E
  • Karolina Jeziorowska - 3E
  • Klaudia Rogowicz - 3E
  • Julia Świątek - 3E
  • Konrad Dorobisz - 4EB
  • Wojciech Usak -4EB

Uczestnicy zmagali się z różnego rodzaju pytaniami: literackimi, ikonograficznymi, wymagającymi szczegółowej wiedzy z "Mitologii Greckiej i Rzymskiej" oraz odwołania do różnorakich kontekstów. Młodzież stwierdziła, że w tym roku szkolnym pytania konkursowe były szczególnie trudne, ale i tak warto było "zmierzyć się" z konkursem, a co najważniejsze "poszerzyć" swoją wiedzę. Wyniki konkursu będą znane w styczniu 2020. Trzymamy kciuki!

Młodzież do konkursu przygotowały: Elżbieta Godyń i Iwona Wilk

 

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny