ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Cykl lekcji: "Poezja jest jak obraz".

Uczniowie klas pierwszych (I Ag, I Eg) Technikum wzięli udział w projekcie: „Poezja jest jak obraz”. Projekt obejmował cykl lekcji języka polskiego prowadzonych aktywizującą metodą nauczania. W ramach tematu: "Horacjańska refleksja nad życiem" uczniowie, pracując w grupach, mieli za zadanie dokonać analizy wybranych wierszy Horacego: odszukać w nich motywy mitologiczne, określić ich funkcję, wskazać obecność poglądów i filozoficznych sentencji. W drugiej części uczniowie w ramach grup przygotowali plakaty, na których za pomocą obrazów, symboli i cytatów przedstawiali wyniki analizy wierszy. Trzecia część obejmowała prezentację wyników zespołowej pracy. Finałem lekcji było zaproponowanie notatki przez zespół prezentujący.

Lekcja dotycząca trudnej tematyki okazała się dobrą zabawą i możliwością zaprezentowania ciekawych skojarzeń zgodnie z horacjańską zasadą: „Ut pictura poesis”. Cykl lekcji przygotowała i moderowała M. Nanuś.

Cykl ekcji: "Poezja jest jak obraz".

Cykl ekcji: "Poezja jest jak obraz".