ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

 
Oferta dla uczniów, rodziców i opiekunów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Górniczej
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
 
Oferta dla uczniów, rodziców i opiekunów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Górniczej

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Górniczej ul. 3 Maja 22 w okresie ferii zimowych pracuje stacjonarnie, oferując możliwość bezpośredniej pomocy, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 – 18.00, w piątki od 8.00 – 16.00

         Oferujemy bezpłatne wsparcie w formie diagnozy i terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży, a także wsparcie dla rodziców i opiekunów w formie porad i konsultacji. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwa jest także pomoc w formie on-line z zastosowaniem aplikacji Microsoft Teams.

11.01.2021 r. o godz. 16.00 zapraszamy rodziców i opiekunów na prelekcję on-line „Wpływ pandemii na funkcjonowanie społeczno-emocjonalne dzieci i młodzieży- rola rodziców we wspieraniu ich prawidłowego rozwoju” prowadzone przez psychoterapeutę  naszej  poradni mgr Monikę Nowińską.

Aby skorzystać z form pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferowanej przez naszych specjalistów należy skontaktować się  z  sekretariatem poradni pod nr telefonów: (32) 262-38-11, (32) 262-53-50

Ponadto w okresie ferii oferujemy możliwość skorzystania z infolinii  codziennie godzinach od 8.00 do 18.00, pod nr telefonu 509-769-940

Zachęcamy dziec i rodziców do kontaktu z dyżurującymi specjalistami w przypadku odczuwania skutków ograniczeń wynikających z przedłużającej się izolacji, obniżenia nastroju, lęku, trudnych emocjonalnie sytuacji w relacjach rodzinnych i rówieśniczych , symptomów uzależnienia od mediów elektronicznych oraz innych sytuacji dotyczących trudności dnia codziennego.

Zapraszamy również na stronę internetową naszej poradni https://poradnia.dabrowa.pl/ gdzie w zakładce CZYTELNIA można znaleźć wiele ciekawych artykułów.

 Zespół Specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej