ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

W naszej szkole trwa realizacja projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej: „Dodatkowe kwalifikacje zawodowe gwarancją lepszej pracy – programy rozwojowe szkolnictwa zawodowego w placówkach kształcenia zawodowego w Dąbrowie Górniczej” oraz „Śląskie. Zawodowcy”.

Głównym celem projektów jest podniesienie umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych uczniów, które są niezbędne do wejścia na rynek pracy. Projekty zakładają poprawę jakości kształcenia zawodowego w szkole poprzez szereg działań skierowanych zarówno do uczniów jak i nauczycieli.

Pierwsza grupa uczniów miała okazję ukończyć specjalistyczne kursy i szkolenia zawodowe. Były to między innymi:

  • kurs operatora koparko-ładowarki,
  • kurs obsługi wózka jezdniowego wraz z bezpieczną obsługą i wymianą butli gazowych,
  • kurs programowania sterownika PLC SIEMENS S7-1200/1500 w środowisku TIA PORTAL,
  • kurs SEP,
  • zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych.

            Obecnie uczniowie uczestniczą w:

  • kursie prawa jazdy kat. B,
  • kursie wózków widłowych,
  • kursie języka angielskiego,
  • kursie przedsiębiorczości,
  • doradztwie edukacyjno-zawodowym.

W ramach projektów uczniowie naszej szkoły mogą zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności podczas miesięcznych staży zawodowych. Warto wspomnieć, że wszyscy uczestnicy staży otrzymują stypendium finansowe.

            Udział w kursach i szkoleniach cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży naszej szkoły, a uzyskane  dodatkowe uprawnienia na pewno okażą się niezwykle cenne i zwiększą szanse uczniów na rynku pracy.  

            Dzięki projektom stajemy się doskonale wyposażoną szkołą, która kształci prawdziwych fachowców w swojej dziedzinie.

 

Już wkrótce zajęcia dla kolejnych grup oraz następne formy wsparcia.

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej -prawo jazdy

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - prawo jazdy

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - kurs operatora koparko-ładowarki

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - kurs wózków widłowych

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - kurs języka angielskiego

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - kurs języka angielskiego