1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie.

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w konkursie na plakat organizowanym przez Samorząd uczniowski, a oto ich prace.

Prace uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej  w konkursie na plakat: "1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS"

Plakat - profilaktyka wertykalna HIV

Plakat - profilaktyka farmakologiczna przed narażeniem na zakażenia HIV