ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny 2022

W kwietniu dwóch uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej wzięło udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym organizowanym co roku przez Szkołę Podstawową nr 16 w Dąbrowie Górniczej. Z przyjemnością zawiadamiamy, że:

Jakub Kozłowski z klasy 3Ag zdobył II miejsce,

Krzysztof Błach z klasy 4AB zdobył III miejsce.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 zadań otwartych i zamkniętych. Pytania obejmowały zagadnienia z astronomii, kosmonautyki oraz fizyki optycznej. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. Koordynatorem konkursu na terenie ZST była Joanna Jędryczek.

 

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny 2022

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny 2022

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny 2022