Pożegnanie Abiturientów

Dnia 29 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół Technicznych odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych przez Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz młodzież z klas: IE, IIA, IIEB, IIIA, IIIE, IIIEBg, IIIEg. Punktualnie o godz. 12.00 abiturienci po raz ostatni usłyszeli dzwonek i wraz z wychowawcami przeszli uroczyście korytarzami naszej szkoły, oklaskiwani gromkimi brawami przez całą społeczność uczniowską.

W trakcie części oficjalnej Dyrektor Szkoły, pan dr Marek Czerwiec, wygłosił przemówienie i uhonorował uczniów z najwyższymi średnimi świadectwami z wyróżnieniem. Pan Dyrektor szczególne słowa uznania skierował pod adresem Rodziców odchodzących podopiecznych, którym w formie listów gratulacyjnych serdecznie podziękował za współpracę i zaangażowanie oraz ogromny wkład pracy na rzecz rozwoju naszej szkoły, a przede wszystkim za liczne sukcesy i osiągnięcia ich dzieci zarówno na niwie dydaktycznej, jak i sportowej. W takcie uroczystości głos zabrała także pani dr hab. inż. Katarzyna Chruzik, przedstawicielka Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która naszej absolwentce Julii Ordzie z klasy IVE wręczyła zaszczytny „Złoty Index WSB”. Z kolei uczennica Karolina Urbańska, reprezentująca tegoroczne klasy maturalne, złożyła na ręce Dyrekcji Szkoły oraz Grona Pedagogicznego serdeczne podziękowania za nauczycielski trud włożony w edukację wszystkich uczniów, za życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość oraz pomocną dłoń i okazane serce zarówno w trakcie trudnej edukacji zdalnej, jak i lekcji stacjonarnych.

Podczas części artystycznej - przygotowanej pod opieką pani mgr Barbary Sakowskiej, pani mgr Aleksandry Wiewióry oraz pana mgr inż. Marcina Bebela – zostały między innymi rozdane uczniom statuetki w ośmiu kategoriach: Bogini i Dżentelmen ZST, Formuła 1 i Mission Imposible ZST, Pomocna Dłoń i Złote Pióro ZST oraz Największy dzik i Innowator ZST. Wyróżnienia te zostały przyjęte przez naszych absolwentów, jak i publiczność z przymrużeniem oka i ogromną dozą humoru. W tej części spotkania był również czas na refleksję, wspólne śpiewanie oraz wspomnienia w ramach oglądania zdjęć udostępnionych przez naszych maturzystów z czterech lat spędzonych przez nich w murach szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz krótkiego filmu, a Wam, Drodzy Absolwenci, życzymy powodzenia w zmaganiach maturalnych i mądrego wyboru dalszych ścieżek życiowych.

Pożegnanie uczniów klas maturalnych