Europejski Dzień Języków w ZST

Już po raz drugi obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Świętowaliśmy różnorodność kulturową i językową.

Uczniowie klas trzecich i czwartych przygotowali prezentacje 7 krajów Unii Europejskich. Było barwnie i kolorowo z dużą ilością ciekawostek kulturowych i językowych. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu, potrafili zaciekawić publiczność. Na stolikach pojawiły typowe potrawy i napoje takie jak pieczywo i sery francuskie, słodycze i ciasta, a nawet wędliny i słynna angielska herbata.

Ponadto, można było wziąć udział w quizie oraz posłuchać znanej piosenki w 20 językach. Publiczność mogła również zagłosować na najciekawszy stolik tematyczny. Najwięcej głosów oddano na Wielką Brytanię (Krzysztof Gorgoń, Wiktor Miśkiewicz, Bartłomiej Wojnar z 4ACg), na drugim miejscu znalazła się Francja (Wiktoria Przygoda, Patrycja Gradzińska, Adrianna Kożmin z 4E), na trzecim  Portugalia (Kamil Kulka, Szymon Kulawik i Jakub Kachniarz z 4EBg). Pozostałe kraje również zaprezentowały się na wysokim poziomie. Polskę reprezentowała klasa 4A (Dawid Kędziora, Piotr Marzęciak, Patryk Zamojski), Hiszpanię (Roksana Grząś, Nikola Adamowicz, Oliwier Dudek z 4Eg), Niemcy (Marcel Piekarski, Szymon Ranik, Łukasz Gibałka z 4BC), Holandię (Aleksandra Gredka, Julita Hejdysz, Igor Chatys z 3EB).

W tym dniu szkoła była udekorowana flagami różnych krajów europejskich oraz plakatami przygotowanymi specjalnie na tę uroczystość.

Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych: Anna Cieślik, Monika Małagowska, Aneta Majdzik oraz Jeremi Białas. Była to wyjątkowa lekcja kulturowa.

Europejski Dzień Języków w ZST