Inauguracja Młodych Jałmużników

Inauguracja XI edycji projektu „Młodzi Jałmużnicy”, zorganizowana przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej odbyła się w Sali Widowiskowo-Sportowej MUZA w Sosnowcu i zgromadziła wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. bp Grzegorz Kaszak, Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca, Wojciech Skrzydło - dyrektor Auchan Sosnowiec oraz ks. Przemysław Szot – dyrektor Sosnowieckiej Caritas. Miały miejsce obchody 30-lecia Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Był tort urodzinowy dla gości i zgromadzonych wolontariuszy. Odbył się koncert słowno-muzyczny Zespołu Muzycznego Zakładu Karnego z Wojkowic oraz pokaz grupy Sił Antyterrorystycznych. Czekał również słodki poczęstunek- pączek, słodka bułka, wafelki, napoje oraz prezenty dla wolontariuszy- karnety ze zniżką do Mr Hamburger.

Głównym koordynatorem projektu "Młodzi Jałmużnicy" oraz prowadzącym inaugurację był ks. Łukasz Gładki - wicedyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej i diecezjalny opiekun Szkolnych Kół Caritas.

Kiedy patrzę, jak wielkie zasoby miłości w Was drzemią, jestem spokojny o naszą przyszłość. To Wy jesteście bowiem „znakiem nadziei w naszych czasach”. Nie sposób wyrazić wdzięczności za każde otwarte serce. Za każde otwarte przez Was drzwi. Dzieł przez Was podejmowanych nie da się zważyć, ani zmierzyć. Ton ofiarowanej przez Was miłości nie pomieściłby żaden magazyn.

Za każde Wasze poświęcenie, za każdy dar, który ofiarowaliście z samych siebie, za każdą sekundę spędzoną pod znakiem miłości jestem Wam niezmiernie wdzięczny. – mówił wicedyrektor Sosnowieckiej Caritas.

Inauguracja XI edycji projektu „Młodzi Jałmużnicy”