ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wyjście do Teatru Zagłębia na spektakl „Tango”

W czwartek 9 marca uczniowie klasy IV ACg uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Tango” wystawianym przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Maturzyści mieli okazję obejrzeć jedno z kluczowych dzieł dramaturgii polskiej.

Utwór podejmuje problematykę roli intelektualisty we współczesnym świecie. Prezentuje uniwersalne zjawisko trudności komunikacyjnych występujących w niemal każdej rodzinie i problem konfliktu pokoleń. Pokazuje przy okazji, jak łatwo rodzi się władza totalitarna i jak kult rządów „silnej ręki” prowadzi do upadku i zniewolenia społeczeństwa.

Wymowa dramatu napisanego w latach 60. XX wieku jest nadal aktualna. Dla młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie spektakl Teatru Zagłębia jest nie tylko formą przybliżenia obowiązkowej lektury, ale także pretekstem do zastanowienia się nad mechanizmami rządzącymi współczesnym społeczeństwem.

 

Wyjście do Teatru Zagłębia na spektakl „Tango”

Wyjście do Teatru Zagłębia na spektakl „Tango”

Wyjście do Teatru Zagłębia na spektakl „Tango”