ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Ekoedukator na medal

Z początkiem wiosny ruszamy z projektem „Ekoedukator na medal”. W projekcie wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Koordynatorami są Anna Radomska, Aleksandra Wiewióra, Agnieszka Janikowska. Uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli podejmą eko-wyzwania, takie jak: samodzielne zrobienie deszczometru, zbiórkę baterii i innych elektroodpadów, posprzątanie wybranego fragmentu lasu, czy organizację dnia wymiany ubrań. Będziemy również budować hotel dla dzikich zapylaczy. Wezmą również udział w lekcjach dotyczących ekologii z wykorzystaniem scenariuszy projektu Ekoeksperymentarium.

Ekoeksperymentarium dla młodzieży to innowacyjny portal edukacyjny, na którym znajdują się zestawy lekcji online dotyczących tematyki celów zrównoważonego rozwoju. Treści stworzono z myślą o realizacji podstawy programowej w klasach 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych (przedmioty przyrodnicze, ścisłe i humanistyczne). Portal przygotowany jest przez Mamy Projekt, twórców EkoEksperymentarium pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Lekcje przygotowane są w postaci dynamicznych stron internetowych wypełnionych rzetelnymi treściami przedstawionymi w atrakcyjny dla młodzieży sposób: materiały video, gry, komiksy. Program Ekoeksperymentarium dla młodzieży został wcześniej zrealizowany przez klasę 8 SPdD na lekcjach języka polskiego w ramach treści proekologicznych na przedmiotach humanistycznych.

Regulamin konkursu: EkoEdukator na medal - Ekoeksperymentarium.

 

Ekoedukator na medal