ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

"Międzygwiezdny Pył"

Trzech uczniów ZST wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym z elementami astronomii i kosmologii „Międzygwiezdny pył”: Mateusz Liczban z klasy 4A, Jakub Nawrot z klasy 4A i Maciej Nowak z klasy 4ACg.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu – gry na platformie Quizizz. Test składał się 38 pytań zamkniętych i otwartych. Tematyką przewodnią konkursu był Układ Słoneczny.

Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikował się Mateusz Liczban z klasy 4A, który w teście uzyskał ponad 70% poprawnych odpowiedzi.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy przyrodniczej, w tym elementów astronomii i kosmologii oraz zainteresowanie uczniów rozwojem nowoczesnych technologii w sektorze kosmicznym i ich wpływ na nasze życie codzienne. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach. Koordynatorem konkursu na terenie ZST jest nauczycielka fizyki Joanna Jędryczek.

 

"Międzygwiezdny Pył"

"Międzygwiezdny Pył"

"Międzygwiezdny Pył"