ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

W dniu 19.05.2023r. klasa IV a wyruszyła na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Odwiedziliśmy Kopalnię Soli „Wieliczka” – Trasę Górniczą, gdzie uczniowie zamienili się w śleprów – adeptów górnictwa, uczących się w praktyce podziemnego fachu! Na grupę czekało sporo pracy, w trakcie jednej szychty do wykonania młodzież miała m.in. badanie atmosfery kopalnianej, wyplatanie lin, sprawne posługiwanie się mapą, a także piłą i łopatą. W nagrodę każdy członek grupy otrzymał pamiątkowy certyfikat, potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika. Następnie udaliśmy się na krótki spacer po rynku w Wieliczce.

Wycieczkę kontynuowaliśmy w Krakowie, gdzie odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie i udaliśmy się Traktem Królewskim na Rynek z Ratuszem i Sukiennicami. Zwiedziliśmy Muzeum w Podziemiach Rynku. Ta fantastyczna ekspozycja zlokalizowana jest dosłownie pod Sukiennicami i Rynkiem Głównym. Twórcy wystawy zadbali, byśmy przechodząc przez kurtynę z pary wodnej przesłaniającą wejście do muzeum, wkraczali w zupełnie inną rzeczywistość. Naprawdę przypomina to podróż w czasie.

Był czas na spacerowanie, zwiedzanie, ale także na integrację.

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa