Quiz krajoznawczy „Spacerkiem po Niemczech”

Był to konkurs na spostrzegawczość, kojarzenie faktów i umiejętność szybkiego reagowania. Impreza miała charakter rozrywkowy tym niemniej nie obyło się bez ostrej rywalizacji.
W zabawie wzięli udział uczniowie z dwóch klas pierwszych IAE oraz IBC. Najlepszym okazał się Artur Kiełczewski zajmując I miejsce, następne Karol Nowak i Patryk Laufernicki, uczniowie klasy IAE.
08.02.2013 powtórzono imprezę dla uczniów ze szkół gimnazjalnych. Aby zmierzyć  się ze sobą przybyła do nas młodzież z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Największym refleksem i wiadomościami popisali się uczniowie sosnowieckiego  Gimnazjum Nr 7, nieco gorzej poszło uczniom z Gimnazjum Nr 8 z Sosnowca i  Nr 13 z Dąbrowy Górniczej.
Laureaci konkursu otrzymali wiele nagród w postaci książek, kubków i długopisów.
Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego D. Bratek i A.Derdułę we współpracy z uczniami klasy IIAD.