ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych

Dnia 25 marca 2014 roku na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych odbyły się dla szkół gimnazjalnych III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

 

Dnia 25 marca 2014 roku na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych odbyły się dla szkół gimnazjalnych III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży strzelectwa sportowego, integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem. 

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Towarzystwem Sportów Obronnych „Muszkiet”.

Tegoroczny turniej strzelecki podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyły 3 – osobowe drużyny reprezentujące dąbrowskie szkoły gimnazjalne. Zawodnicy po pięciu próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej z podpórki (z łokcia) do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów. O zajętym miejscu drużyny decydowała ilość łącznie zdobytych punktów.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum Nr 4, wyprzedając zespół z Gimnazjum Nr 7, na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Gimnazjum Nr 13.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepszą zawodniczką była Karina Kijas z Gimnazjum Nr 8, a najlepszym strzelcem wśród chłopców okazał się Szymon Krawiec z Gimnazjum Nr 3.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały puchary, medale, nagrody książkowe, upominki oraz dyplomy.

Kolejne zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbędą się w przyszłym roku szkolnym.

Skład zwycięskich drużyn:

I miejsce Gimnazjum Nr 4 Przemysław Chlebica, Maciej Latawiec, Marcin Rogoż

II miejsce Gimnazjum Nr 7 Kamil Surmik, Krzysztof Gołąb, Mateusz Mikonowicz

III miejsce Gimnazjum Nr 13 Marcin Skotniczny, Marcin Borzęcki, Dawid Juszczyk

Dnia 25 marca 2014 roku na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych odbyły się dla szkół gimnazjalnych III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Dnia 25 marca 2014 roku na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych odbyły się dla szkół gimnazjalnych III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Dnia 25 marca 2014 roku na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych odbyły się dla szkół gimnazjalnych III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.