O Srebrne Muszkiety 2014

W  poniedziałek 31 marca 2014 roku na strzelnicy pneumatycznej w  Dąbrowie Górniczej odbył się etap miejski zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2014”.

O Srebrne Muszkiety 2014 - Zespół Szkół Technicznych

Organizatorami strzeleckich zmagań młodzieży było: Centrum Zarządzania Kryzysowego  Urzędu  Miejskiego w Dąbrowie  Górniczej, Klub  Strzelecki  LOK, Towarzystwo  Sportów  Obronnych  „Muszkiet” oraz  Zespół  Szkół  Technicznych  w  Dąbrowie  Górniczej.

Do  strzeleckiej  rywalizacji  przystąpiły pięcioosobowe  drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujących  szkoły  ponadgimnazjalne z terenu Dąbrowy Górniczej.

Zawodnicy po trzech  próbnych  strzałach  z  karabinka  pneumatycznego  mieli  za  zadanie  oddać  dziesięć  strzałów  punktowanych. Celowali  w  pozycji  stojącej  do  oddalonej  o  dziesięć  metrów  tarczy  sportowej.

Pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi nagrodzono najlepszych strzelców   w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

Uczniowie Zespołu  Szkół Technicznych zajęli I miejsce w  klasyfikacji  drużynowej  chłopców i II miejsce w klasyfikacji  drużynowej  dziewcząt.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza była Kamila Sergiel (IV miejsce).   Najlepszym strzelcem wśród chłopców okazał się Sebastian Kurek, który uzyskał 79 pkt   i wyprzedził swojego szkolnego kolegę Krystiana Gizę (II miejsce).

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

Drużyna dziewcząt:

• Kamila            Sergiel