ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Awans do zawodów wojewódzkich

Sprawni jak żołnierzeI miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopcówIII miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopcówII miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii chłopcówGRATULUJEMY!!


Sprawni jak żołnierze

Kolejny raz Dąbrowa Górnicza była miejscem rywalizacji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych uczestniczącej w zawodach sportowo – obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”.

Zawody organizowane są przez Śląskiego Kuratora Oświaty i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Dyrektora Biura Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju.

Współorganizatorem zawodów było Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Towarzystwo Sportów Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności sportowo – obronnych.

Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące szkoły z Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu i Katowicach.

Zawody został przeprowadzony w Hali Widowiskowo - Sportowej ,,Centrum” i strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych.

Zawodnicy zmierzyli się w czterech punktowanych konkurencjach: w teście sprawnościowym, gdzie liczył się szybki bieg, zwinność oraz siła, w strzelaniu, które obejmowało 3 strzały próbne i 5 strzałów punktowanych z karabinka pneumatycznego do tarczy oddalonej o 10 m, w rzucie granatem ćwiczebnym do celu oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców najlepszym zawodnikiem był SEBASTIAN KUREK, który reprezentował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, miejsce III zajął jego szkolny kolega RADOSŁAW KUBICZEK.

W klasyfikacji drużynowej chłopców II miejsce zajęli zawodnicy Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.Drużyna chłopców awansowała do etapu wojewódzkiego zawodów,

który odbędzie się 11 czerwca 2014 r. w Rybniku.Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

  • Sebastian Kurek
  • Radosław Kubiczek
  • Krystian Giza
  • Dominik Fąferek
  • Rafał Kosałka

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach,

a zwycięzcom serdecznie gratulujemy dobrych wyników!