ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Dąbrowska Szkolna Liga Strzelecka

w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Dąbrowskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

Dnia 10 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Dąbrowskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. To jedenaste przedsięwzięcie tego rodzaju, będące ukoronowaniem siedmiu edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się w soboty, od września 2013 r. do kwietnia 2014 roku.

 

 

Celem zawodów jest:

  • popularyzacja wśród młodzieży strzelectwa sportowego,

  • wyłonienie najlepszych strzelców w mieście,

  • przygotowanie do zawodów strzeleckich na różnym szczeblu,

  • integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem.

Organizatorami strzeleckich zmagań młodzieży byli: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Klub Strzelecki LOK, Towarzystwo Sportów Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Do rywalizacji przystąpiło 15 pięcioosobowych drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Dąbrowy Górniczej. Szkoły typowały do ligi najlepszych zawodników. Każda mogła wystawić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawodnicy podczas spotkań ligowych po trzech próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Technicznych zakończyła strzeleckie zmagania na drugim miejscu.

Drużynowo wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Drużyna Nr 2 uplasowała się na czwratym miejscu.

Tytuł najlepszego strzelca zdobył Sebastian Kurek z ZST.

Wśród szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum Nr 8, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Gimnazjum Nr 1 a na trzecim z Gimnazjum Nr 3.

Drużyny, które w Dąbrowskiej Szkolnej Lidze Strzeleckiej zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały puchary, medale i dyplomy. Lokaty indywidualne wyróżniono dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

 

 

Skład drużyn Zespołu Szkół Technicznych:

dziewczęta:

Kamila Sergiel

Paula Inerowicz

Weronika Białas

Joanna Bernaś

Kamila Fikierchłopcy:

I drużyna

Sebastian Kurek

Dominik Fąferek

Radosław Kubiczek

Krystian Giza

Rafał KosałkaII drużyna

Piotr Zegan

Jakub Kulczycki

Damian Pieda

Kiełczewski Artur