ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

V Dzień Kultury Chińskiej w ZST

Już po raz piaty w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kultury Chińskiej. 11 czerwca 2014r. odwiedzili nas przedstawiciele kultury chińskiej, pani Peng Weiping, nauczyciel j. angielskiego i wykładowca j. chińskiego na Uniwersytecie Śląskim oraz studenci z Chin, pani Yin Qinghua oraz pan Wu Jiekun.

Uczniowie ZST z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczyli się pisać podstawowe znaki chińskie oraz liczyć do 10. Poznali też nazwy miesięcy, dni tygodnia oraz podstawowe zwroty grzecznościowe. Dowiedzieliśmy się również, jak świętuje się w Chinach Nowy Rok oraz jak posługiwać się pałeczkami.

V Dzień Kultury Chińskiej w ZST

Nasi goście przygotowali również ciekawe konkursy, w których nasi uczniowie brali aktywny udział. Najwięcej nagród w formie pamiątek z Chin zdobyła Magdalena Bak z IIE.

Dni Kultury Chińskiej w Zespole Szkół Technicznych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Spotkania te, jak również wyjazd uczniów ZST do Chin są efektem współpracy szkoły z Instytutem Konfucjusza i Uniwersytetem Śląskim. Współpracę zainicjowała mgr Anna Cieślik oraz mgr Monika Małagowska, nauczyciele j. angielskiego.

Jesteśmy również jedyną szkołą w regionie, w której odbywają się spotkania z kulturą chińską i jej przedstawicielami.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w galerii.