ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Stop dopalaczom

 

Państwowa Inspekcja Sanitarna uruchomiła specjalną infolinię 800-060-800. Pod tym numerem telefonu można uzyskać informacje o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości, czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami. W dalszym ciągu takie zgłoszenia można przekazywać także na numer 112. W 2013 roku w naszym województwie zarejestrowano 7 zatruć dopalaczami, a w 2014 – 41. W 2015 roku takich zgłoszeń było już 194, w tym dwadzieścia dwa w lipcu. Najmłodsza osoba z podejrzeniem zatrucia środkiem zastępczym miała 12 lat.

Czytaj więcej...

Kiermasz podręczników.

W dniach od 02.09.2015 r. do 25.09.2015 r. można kupić lub sprzedać podręczniki używane.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do:

Pani Agnieszki GolaNowak, Pani Agnieszki Muchy , Pani Anny Radomskiej.

Uwaga! Sprzedawaną książkę należy podpisać imieniem i nazwiskiem (ołówkiem) oraz podać jej cenę.

Dąbrowska Szkolna Liga Strzelecka

Dnia 10 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Dąbrowskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. To dwunaste przedsięwzięcie tego rodzaju, będące ukoronowaniem sześciu edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się w soboty, od września 2014 r. do kwietnia 2015 roku.

 

 

Czytaj więcej...

Staż w Hiszpanii

Informacja dla uczniów zakwalifikowanych na staż w Hiszpanii

Czytaj więcej...

Erasmus+ - wyniki rekrutacji

 

Wyniki rekrutacji uczniów na staż do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ dostępne są w sekretariacie szkoły.
W następnym tygodniu odbędzie się zebranie z zakwalifikowanymi uczniami i ich rodzicami. Dokładny termin spotkania podamy na początku przyszłego tygodnia.

Wyprawka szkolna 2015/2016

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że do konsultacji publicznych, w tym z partnerami społecznymi, związkami zawodowymi oraz organizacjami pracodawców został skierowany projekt Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2015 r.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Informacja dla uczniów, którzy złożyli formularze aplikacyjne do projektu „Dobre praktyki – Lepsza praca – Lepsza przyszłość”

W dniu 12 czerwca 2015 r. (piątek) odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z uczniami zainteresowanymi stażem w Hiszpanii. Zapraszamy do czytelni od godziny 945 .

III edycja gimnazjady już za nami.

W dniu 2.06.2015r odbyła się w naszej szkole III edycja gimnazjady "Technika nie taka trudna jak myślisz" skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych.W konkursie brało udział 7 gimnazjów  z Dąbrowy Górniczej
i Sosnowca.Zadania konkursowe zawierały zagadnienia z podstawy programowej gimnazjum z fizyki, informatyki, chemii, matematyki oraz zagadnienia wykraczające poza program dotyczące szeroko rozumianej techniki.

 

 

Czytaj więcej...

Profi Auto 2015

ProfiAuto Show 2015 – Jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce - przyciągnęła w miniony weekend zarówno profesjonalistów, jak i fanów motoryzacji. Nie zabrakło również uczniów naszej szkoły z klas o specjalności samochodowej.

 

 

Czytaj więcej...

Lekcja otwarta: „Na lotnisku ” / „At the Airport”

W dniu 25/05/2015 mgr Monika Małagowska i mgr Justyna Renkowska we współpracy z uczniami z klas 3AE i 3E, zorganizowały w naszej szkole dwujęzyczną lekcje otwartą pt „Na lotnisku ” / „At the Airport”. Jej adresatami byli uczniowie gimnazjum nr 3 z Będzina. Gimnazjaliści mieli okazję, oglądając scenki rodzajowe z życia lotniska, w języku polskim i angielskim oraz zaznajomić się z podstawowymi procedurami obowiązującymi w porcie lotniczym.

 

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych jadą do Hiszpanii

Dobre Praktyki – Lepsza Praca – Lepsza Przyszłość. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych jadą na bezpłatny staż do Hiszpanii   !!!

 

Czytaj więcej...

Warsztaty terenowe z geografii

Jan Amos Komeński, znany i zasłużony dydaktyk,  w dziele ,,Wielka Dydaktyka” (1657) zalecał nauczanie poglądowe, oparte na współdziałaniu zmysłów i umysłu oraz głosił zasadę poznawania Ziemi od najbliższej okolicy, kładł nacisk na używanie map i obrazów w przypadku, kiedy nie można było pokazać w naturze rzeczy odległych. 
Uczniowie klas III E i III AE, ucząc się geografii w rozszerzeniu, w maju tego roku zastosowali teorię w praktyce.

 

Czytaj więcej...

Zawody sportowo - obronne „ Sprawni jak żołnierze 2015” etap rejonowy

Kolejny raz Dąbrowa Górnicza była miejscem rywalizacji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  uczestniczącej w zawodach sportowo – obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”.

Zawody  organizowane są  przez Śląskiego Kuratora Oświaty i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Dyrektora Biura Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju.

 

 

Czytaj więcej...

Erasmus+

 

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z Dąbrowy Górniczej brali udział w 3- tygodniowych praktykach zawodowych w Niemczech, w ramach Projektu Erasmus+ Kształcenie zawodowe. Wyjazd był współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Praktyki odbyły się w terminie 19.10. – 08.11.2014r., w miejscowości Schkeuditz, w okolicy Lipska.

Czytaj więcej...

Zajęcia warsztatowe na Uniwersytecie Śląskim

W dniach 15 i 22 maja młodzież klasy pierwszej w zawodzie Technik pojazdów samochodowych oraz młodzież klasy drugiej w zawodzie Technik mechatronik, wraz z opiekunami brała udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Instytut Technologii i Mechatroniki Uniwersytetu Śląskiego. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze środowiskiem programistycznym LabView oraz z programem Autodesk 3Ds Max, z ich funkcją oraz praktycznym zastosowaniem. Zajęcia były prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu.