ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach - Pyrzowicach

Jako pasjonaci wszystkiego co związane z samolotami, cieszyliśmy się z możliwości poznania tajników pracy na lotnisku. Zwiedziliśmy halę odlotów oraz zobaczyliśmy jak wygląda procedura odprawy pasażerów przed wejściem na pokład. Następnie sami zostaliśmy jej poddani. Odwiedziliśmy również spokojną, odseparowaną od tłumu turystów przestrzeń, czyli salonik dla VIP-ów. Na tarasie widokowym oraz płycie lotniska podziwialiśmy startujące i lądujące samoloty.

Widzieliśmy miejsca, do których dostęp ma na co dzień niewiele osób. Kolejnym punktem naszej wycieczki było spotkanie z przedstawicielami Lotniskowej Straży Pożarnej oraz pokaz pojazdów ratowniczo - gaśniczych. Z przyjemnością wysłuchaliśmy na czym polega praca w tej jednostce oraz obejrzeliśmy specjalistyczny sprzęt. Samochody jakimi dysponują strażacy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, są to samochody najwyższej klasy, których czas reakcji oraz precyzja w razie wypadku lotniczego jest zaskakująca.

 

Było bardzo ciekawie i miło, a przecież to dopiero początek ….

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach

 

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach

 

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach

 

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - Pyrzowicach