ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Osobliwości świata fizyki

16 wrzesień 2015 roku zapowiadał się ciepły i słoneczny J . Tego dnia o godzinie 8:00 nasza klasa IIC spotkała się przed murami szkoły. Nasz doradca zawodowy – mgr Justyna Renkowska i nauczyciel fizyki – mgr inż. Joanna Jędryczek zaprosili nas do Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na pasjonujące wykłady dotyczące świata fizyki, które organizowane są przez Pracownie Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku…

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na nasz bus 808 J Podróż przebiegała bez zakłóceń. Dojechaliśmy i jak prawdziwi studenci dzień zaczęliśmy od gorącej kawy z dużą dawką cukru w studenckim bufecie J . Potem dostaliśmy sporą dawkę wiedzy… „Piękno nano i mikroświata”, „Cząsteczki na luzie”, „Na tropie światła” – to tematy wykładów
i pokazów w jakich braliśmy czynny udział. Eksperymentowaliśmy, buchała para, latały bańki mydlane, skakało ciśnienie, wiatr zrywał dachy z domów, a nawet pojawiła się tęcza J… Dzięki tym pokazom zrozumieliśmy, że świat fizyki jest niezwykle ciekawy. Dziękujemy za wycieczkę.

Uczniowie klasy IIC